Samsung Galaxy S7, S7 Edge – Wersja olimpijska

Samsung przygotował nie lada gratkę z okazji igrzysk w Rio 2016. Na rynek wchodzi limitowane edycja olimpijska Galaxy S7 Edge. Telefon otrzymają wszyscy uczestnicy olimpiady, czyli około 12500 zawodników. Jednakże jak mowa o stronie technicznej, producent nie przygotował zbyt wielkiej niespodzianki.
Wygląd Samsung Galaxy S7 RIO Edition

Oczywiście wygląd telefonu od razu pozwala rozpoznać edycje limitowaną, obudowa bowiem ma naniesione logo olimpijskie. Czarna obudowa oraz przyciski w kolorach kół olimpijskich stanowią bardzo interesujące zestawienie. Oparty na systemie Android 6.0 smartfon wyposażony został w dwa aparaty. Za prawidłowe jego działanie odpowiada aż 4 GB pamięci RAM, do wyboru będą modele z dostępną pamięcią własną 32 lub 64 GB. Oczywiście pamięć można będzie rozszerzyć korzystając z kart micro SD.
Dedykowana aplikacja

Nowością, która będzie dostępna w tym modelu jest specjalna aplikacja, związana właśnie z igrzyskami. Dzięki niej każdy, korzystający ze smartfona bez problemu będzie mógł uzyskać dostęp do wielu materiałów związanych z olimpiadą. To ucieszy tych, którzy zamierzają kibicować sportowcom na olimpiadzie, nie będą bowiem musieli niezbędnych informacji poszukiwać w wielu miejscach, wszystko zostanie dla nich zebrane w jednym miejscu. Plan imprez, zdobyte medale czy statystyki – do tego dostęp uzyska się w tej aplikacji, oczywiście można będzie do ulubionych dodawać te dziedziny, które najbardziej będą interesować. Aby smart fon służył jak najlepiej, firma zadbała o jego ochronę. Metalowo- szklana obudowa jest wodoszczelna. Poza tym smartfon wyposażony jest w 5 Mpix kamerę, która pozwala na bezproblemowe nagrywanie wysokiej jakości filmów.
Ile sztuk wyprodukuje Samsung?

Na dzień dzisiejszy nie jest znana dokładna ilość sztuk, jakie firma zamierza wypuścić na rynek jak również cena, jaką zainteresowane osoby będą musiały za niego zapłacić. Wiadomo tyle, iż oficjalna premiera zapowiedziana jest na 18 lipca. Jeżeli jednak ktoś będzie chciał stać się właścicielem takiego modelu, z pewnością musi się liczyć z wydatkiem sporej sumy pieniędzy. Niestety, nie wiadomo także, w których krajach smartfon będzie dostępny w sprzedaży detalicznej. Pewne jest jedynie to, iż w pierwszej kolejności pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Smartfon to na pewno ciekawa pamiątka po igrzyskach, zaś jego parametry powodują, że bez większych problemów będzie go można używać długi czas. Jeżeli więc ktoś akurat przymierza się do zmiany telefonu, warto wziąć ten właśnie model pod uwagę.